Reklam

Lastik kaplama nasıl yapılır

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 

LASTİK KAPLAMA : İlk kontrolden geçirilen lastik, lastik karkasına zarar vermeden ve karkas balansı alınarak rapslanır. Temizlik işlemi biten lastik kauçuk çekmeye uygun hale gelir, ilaçlama işlemi tamamlanan lastiğe kesilmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı özel kauçuk sıkıştırılarak kaplanmaya hazır hale gelir. Retreading sistem ile iş makinalarınızın her birine silinmeyen ek özel bir seri numarası verilir. Bu sayede firmamamız tarafından yapılan işlemler garanti altına alınır. Retreading sistem ile iş makinalarınızınlastikleri yenilenirken her birine silinmeyen özel bir seri numarası verilir. Bu sayede firmamız tarafından yapılan işlemler garanti altına alınır.

KAMYON-OTOBÜS SOĞUK KAPLAMA

İLK KONTROL : Uzman bir eknisyen titiz kontrolünden geçebilen lastiğin kaplama olup olmayacağı belirlenir. RASPALAMA Lastik karkasına zarar vermeden ve karakas balansı alınarak mükemmel bir yuvarlaklığa kavuşur. Yüksek hassasiyete sahip bu makine sayesinde daha iyi bir yol performansı ve sürüş konforu elde edilir.

KAUÇUK ÇEKME
: Rulo halindeki AVON sırtı, sırt geçirme makinasından Lazer hassasiyetiyle, AVON yapıştırma kauçuğu eklenerek takılır.

PİŞİRME
: Yeni sırt geçirilen lastik pişirilen lastik pişirilmeden önce esnek bir kauçuk zarfla kaplanır. Düşük ısıda ve uygun basınçta pişirilen lastik, son kontrol içinhazır hale getirilir.

SON KONTROL : Sıkı bir kontrolden geçirilen lastik araç altına takılmaya hazırdır. Firmamıza ait servis araçlarıyla yerinden alınan lastikler özenle titizlik kapandıktan sonra yine firmamıza ait servis araçlarıyla yerine teslim edilmektedir. Yılların birikimiyle yenilenen lastikler işçilik ve malzeme hatalarına karşı kargo lastiklerinde 2mm harfiyat lastiklerinde 4mm ye kadar garantili üretilmektedir. Yerinde kontrol ve emanet lastik uzman ekip tarafından şantiyemizde ilk ömrünü tamamlamış lastiğin her noktası titiz bir şekilde incelenerek üztün kalite standartımızla kaplanabilirliği baştan tespit ediliyor. Siz değerli müşterimizin yerine emanet lastik takılarak 4-7 iş günü içinde retrading sistemiyle çalışma şartlarına en uygun desen verilerek tırnaktan tırnağa yenileniyor.